slider-theatre-b2

בסטודיו תיאטרון B עובדת קבוצת תיאטרון המורכבת משחקנים עם מוגבלות שכלית  בעלי כשרון מיוחד במשחק. הקבוצה פועלת ויוצרת בתל אביב החל משנת 2004 . הפעילות במרכז כוללת שיעורי תנועה, אימפרוביזציה, מוסיקה, קצב, ציור ועוד. ההצגות נוצרות ונכתבות בתהליך עבודה ייחודי המשלב את האמירה האישית של השחקנים עם תמיכה וההדרכה האמנותית של אנשי מקצוע בתחום התיאטרון. שחקני קבוצת התיאטרון מעלים את ההצגה "כפית של זהב" בצוותא וברחבי הארץ, מול אולמות מלאים וזוכים לתגובות נלהבות.

קבוצת אמני "כנפיים", אנשים עם מוגבלות שכלית אשר ללא כל קשר למוגבלותם ניחנו בכישרון אמנותי מרשים, כושר המצאה ויצירתיות יוצאת דופן, נקודת מבט ייחודית,  אובססיה, תמימות, כנות, אומץ לבטא רגשות וזווית ראיה שונה. כל אלו הם מאפיינים של האמן המחונן, האם לא נוכל למצוא תכונות אלו אצל אנשים עם מוגבלות ?

כפית של זהב

"כפית של זהב" נהגתה, נכתבה ומבוצעת על ידי כ- 20 שחקנים עם מוגבלות שכלית. ההצגה מגוללת את שאיפות החיים שלהם, החלומות הגנוזים, הבקשות שהם מספרים רק לעצמם. סביבת ההצגה היא גם סביבת העבודה שלהם – פועלים במפעל פשוט שבו הם אורזים סכו"ם חד-פעמי בשקיות פלסטיק. אחד אחרי השני הם נותנים את הנאמברים שלהם, מתקשים, מגמגמים, שוכחים טקסט, מחייכים, נבוכים, אמיתיים, מקסימים, אנושיים. החלומות, כמה מפתיע, דומים לחלומות שלנו. הרצון שיראו אותנו, שישימו לב, שיקבלו, שלא ילעגו, שלא ינצלו".
איתי מאוטנר, אנרג'י מעריב.

כפית של זהב מוזמנת לפסטיבלים בעולם, השתתפה בפסטיבל NOLIMITS, ברלין ובפסטיבל Grenzenlos Kultur, מיינץ והשתתפה ב-2011 בפסטיבלCREAHM בליאז', בלגיה, וב2012 בפסטיבל "חוט אריאדנה" ברוסיה.

kapit3

kapit2

kapit1

 

 

לאהוב ללא גבול

מופע של קבוצת שחקנים בעלי צרכים מיוחדים, היוצרים כבר 9 שנים. עושים תיאטרון, מופיעים וחווים אמנות בכתלי מוזיאון ישראל. "אתם מכירים אותנו? אולי ראיתם אותנו באוטובוס או פגשתם אותנו בקופת החולים, או במוזיאון, אולי אנחנו בכלל שכנים שלכם". אתם מוזמנים להכיר את השחקנים שבנו ולהתאהב.

 

הזמנה-לאהוב-ללא-גבול-גלויה

 

קול ששון וקול שמחה

הפקה ייחודית המשלבת שחקנים בעלי מוגבלות (מאנסמבל עמותת כנפיים).

הצגת פרינג' מרגשת אקטואלית פורץ גבולות ובעלת מסר.

בימוי: קרן משה

יקול ששון וקול כלהום חתונתם של זוג צעיר ומאוהב מפגיש בין שתי המשפחות. כל אחת מהן מתמודדת עם בן משפחה "חריג" בחברה. המפגש מציף כל הדילמות השונות והקונפליקטים בקבלת האחר. הדמויות השונות מנהלות דיאלוגים קשים, וההשלכות על האירוע לא מאחרות להגיע. הזוג מעלה את שאלת מחויבותו בעתיד בתמיכה בבן המשפחה השונה ודבר זה גורם לקרע ביניהם. האם החתונה תתקיים ? וכיצד יקבלו המוזמנים את כל הסיטואציה?

המחזה נכתב מתוך רצון לגעת בהתמודדות האישית של היוצרים עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים  בתוך המשפחה, לעלות לדיון את המורכבות של "חריג" בתוך המשפחה מזווית ראייה של האחים- נושא שלרוב אינו מקבל במה. עמותת "כנפיים" רצונה לשלב את שחקניה בחברה הישראלית  דבר אשר איפשר ליצור קבוצת תיאטרון המורכבת משחקנים בוגרי בתי ספר למשחק ושחקנים בעלי מוגבלות שכלית  ובעיות נפשיות.  בפגישה בין שתי הקבוצות נוצר חיבור שיצר מסר לשילוב החריג בתוך החברה כבעל יכולת שווה. החיבור בין שני העולמות  יצר דיאלוג מעניין אשר מתקשר דרך שפת האמנות.

סרט המספר על ההצגה:

רוצה להגיש מועמדות או לקבל פרטים נוספים?

צור/צרי קשר עם רינה פדווה מייסדת העמותה ומנהלת אמנותית – 052-3555299 או השאר/השאירי פרטים בטופס למטה.

 

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה